ÖMER PEKİN | THE UNCANNY. THE REAL. THE EPIPHANY


VERSUS ART PROJECT’TEN YENİ SERGİ

Versus Art Project, 10 Mayıs – 9 Haziran 2018 tarihleri arasında Ömer Pekin’in ‘THE UNCANNY. THE REAL. THE EPIPHANY.’ (Tekinsiz. Gerçek. Tezahür.) başlıklı kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Ömer Pekin, geleneksel materyal anlayışını ve resimsel kompozisyon olgusunu farklı bir boyuta taşımayı amaçlıyor. Pekin, sergilediği objelerin form ve yapılarının izleyici tarafından farklı şekillerde algılanıp deneyimleneceği, kendi yarattığı gerçeklik kavramı içinde anlamlandırabileceği yeni bir farkındalık oluşturmayı hedefliyor. Ortaya çıkan anlatı izleyicilerin aktif rol alması sonucu değişiklik göstererek, farklı algı katmanlarının varlığını ortaya sunarken nesneler arası gerçekleşen bu performatif etkileşimi serginin ana unsuru olarak belirliyor.

Ömer Pekin 1991 yılında İstanbul’da doğdu. Eğitimini Avusturya, Viyana ’daki Akademie der bildenen Künste Wien’de gerçekleştiren Pekin, yüksek lisansını SCI-Arc, Southern California Institute of Architecture’da tamamlamıştır. Aktif olarak Şevki Pekin mimarlık bürosunda çalışmalarını sürdüren sanatçı, İstanbul’da yaşıyor.

Versus Art Project logo

Address

Kuloğlu Mah.

Gazeteci Erol Dernek Sok.

No.17/1 Hanif Han

Beyoğlu Istanbul Turkey

Visiting Hours

*By appointment only

Monday-Friday

10:00-18:00

Contact

info@versusartproject.com

+90 (212) 258 14 14

+90 (530) 016 47 18

Versus Art Project - All rights reserved 2021

 

Incorporated in VS Sanat Etkinlikleri Tic. AS.  

  • instagram
  • facebook
  • youtube
  • twitter